Öğr. Gör. Onur TOPRAK

1983 Ankara doğumlu olan sanat eğitimcisi, lisans eğitimini 2004 yılında Gazi Üniversitesinde tamamlamıştır. 2008 yılında Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Enstitüsü Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümünde “ İnteraktif Eğitim Yöntemleri “ üzerine yaptığı interaktif eğitim cd leri ile ilgili yüksek lisansını tamamlayan tasarımcı, aynı yıllarda TED Ankara Koleji Lisesinde Görsel Sanat Eğitmeni ve Sanat Danışmanı olarak çalışmıştır.

Öğrencilik Yıllarında Ankara’ nın önde gelen tasarım Stüdyolarından olan “Grafikevi” ve “Rekmay”  ajanslarında da çalışmış olan tasarımcı, 2007 yılından bu yana Erciyes Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Görsel İletişim Tasarımı Bölümünde öğretim elemanıdır.

Şu an hala Hacettepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde ve Gazi Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü, Bileşik Sanatlar dalında Sanatta Yeterlik eğitimine devam etmektedir.

Üniversite içerisinde Mimar Sinan Araştırmaları Komisyonu, Öğrenci Faaliyetleri Komisyonu ve Erciyes Üniversitesi Bahar Şenlikleri Komisyonlarında görev almıştır.

Kendi alanında çeşitli başarıları ve ödülleri bulunan, yerli ve yabancı pek çok karma sergiye katılan sanatçının Kayseri Mimarlar Odası sponsorluğunda gerçekleşmiş olan 1 adet kişisel sergisi ve grafik tasarım alanında 1 adet Birleşmiş Milletler afiş ödülü de bulunmaktadır.

Kurumsal Kimlik, fotoğraf ve sanat eğitimi alanında çalışan sanatçı, son zamanlarda hareketli grafikler ve jenerikler üzerine araştırmalarına devam etmektedir.

2017 – 2018 eğitim öğretim yılında, Erciyes GSF, Erciyes Mimarlık ve Erciyes Endüstriyel Tasarım Mühendisliği Bölümlerinde veriyor olduğu dersler içerisinde, Grafik Tasarım Atölye-III
Grafik Tasarım Tarihi, Pazarlama Yöntemleri, Görsel Sunum Teknikleri, Tipografi, Dijital Fotoğraf Teknikleri bulunmaktadır.

Bireysel web sitesi: www.onurtoprak.com.tr

Bireysel email: ponurpan@gmail.com